מסלולי לימודי המשך – הולותרפיה/ פסיכותרפיה הוליסטית

קריאת שדה האנרגיה האנושי

פיתוח קליטה על חושית - sense perception- H.S.P High

זהו קורס ייחודי המספק טעימה והיכרות עם האפשרות הגלומה בכולנו להרחבת יכולות התפיסה ומיצוי הפוטנציאל האישי. הקורס מאפשר למטפלים לשדרג את מערכת החושים ולעשות בה שימוש נרחב יותר עם כלים יישומים לאבחון וריפוי.  הקורס הוא שער ללימודים מתקדמים ומעמיקים בשיטת ההולותרפיה. 

מידע כללי

דרישות קבלה:

פירוט תוכנית הלימודים:

המפגשים כוללים שני שיעורים:
מפגש ראשון: פיתוח קליטה וראייה על חושית לקריאת השדה האנרגטי של האדם, וכלים טובים וחדשים לאבחן באופן מדויק יותר את מקור הקושי והחולי לשיפור תהליך הריפוי וההחלמה.
מפגש שני:  ראיית הצ'אקרות כנקודת מוצא לשבעה רקיעים בנפש האדם, נקודת מבט שנותנת כיוון ודרך ממוקדת ומשמעותית במסע הריפוי של המטופלים.

עלות הקורס

הנכם מוזמנים לקבוע פגישת ייעוץ – ולהירשם לקורס.

לימודים שנתיים

יסודות ההולותרפיה למטפלים מוסמכים

ההולותרפיה משפרת ומרפאה את האדם מבחינה פיזית ונפשית, ותומכת בתהליכים של העצמה אישית רוחנית ונשמתית.  הלימודים הם עמוקים, שיטתיים ומקצועיים ופונים אליכם שעוסקים במקצועות הריפוי והטיפול.
מסלול הלימודים הוא שנה אחת-  לתעודת בקי ביסודות ההולותרפיה.

מידע כללי

*ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"ג נפתחה.

א. דרישות קבלה ללימודי תעודה:

ב. פירוט מסגרת הלימודים

ג. חובות המסלול

השיעורים הינם לעיתים במתכונת של סדנא חווייתית, לכן הנוכחות בכל השיעורים היא חובה. במהלך הלימודים תדרשו להגיש תרגילים ועבודות. לקבלת תעודה, במקצועות העיוניים יהיו מבחנים, במקצועות הראייה והטיפול יהיו מבדקים מעשיים.
התלמידים שיעמדו בהצלחה בכל המשימות, יקבלו תעודת בקי ביסודות ההולותרפיה.

ד. פירוט תוכנית הלימודים

התוכנית בונה תהליך של התפתחות אישית משמעותית, ומקנה ידע מקצועי מעמיק ונרחב. כל תחום ילמד בשלבים ולעומק במשך שלש שנים, ובאופן רוחבי, מתוך הקשר לתחומים האחרים. תחומי הלימוד העיקריים הם:
א. אנטומיה פיזיולוגיה ופתולוגיה בראייה הוליסטית ובגישת ההולותרפיה.
בשיעורים האלו נשלב ידע של הרפואה המערבית עם הראייה ההוליסטית ובגישת ההולתרפיה. נלמד על המערכות השונות של הגוף הנפש והנשמה, בשלשה תחומים:  אנטומיה – מבנה הגוף ומערכותיו מבנה הנפש ומערכותיה, ההקשרים ביניהם והשפעת הנשמה עליהם. פיזיולוגיה – תפקוד מערכות הגוף הנפש והנשמה במצב בריא. פתולוגיה – סוגי פתולוגיות/מחלות, ותפקוד הגוף הנפש והנשמה במצבים של חולי.

ב. פסיכולוגיה ופסיכותרפיה
ההולתרפיה היא סוג של פסיכותרפיה, בשיעורים האלו נלמד את הרקע ההיסטורי של הפסיכולוגיה, ואת התחומים השונים והבולטים בה. נלמד את העקרונות של הפסיכולוגיה ההתפתחותית, החברתית, הקוגנטיבית והקלינית. בתחום הטיפולי נלמד מהי פסיכותרפיה, ומהי פסיכותרפיה דינמית. נכיר סוגים שונים של טיפול: טיפול התנהגותי, טיפול קוגניטיבי, טיפול בגישה האקזיסטנציאלית, טיפול בגישה ההומניסטית ועוד. נלמד על הפרעות נפוצות, הפרעות אישיות, הפרעות מצב רוח, וננתח מקרים תוך בדיקת היישום הטיפולי של  הגישות השונות.

ג. תורת הנפש של ההולותרפיה
בשיעורים האלו נלמד מודל חדש לתורת נפש, ונתנסה בכלים ייחודים ליצירת תהליך של ריפוי. נתייחס לאדם כמי שחי בארבעה גופים אנרגטיים ובשבעה מימדי קיום. נקבל כלים לטיפול בדיבור, ונלמד לשנות בשיחה את האנרגיה והתודעה שמחזיקה את המחלה הפיזית או הנפשית. נלמד לפתוח מרחב של הכלה ואהבה, להכניס אנרגיית ריפוי למקומות הפגועים, ומתוך כך לייצר שינוי, שיוביל להחלמה וריפוי.

ד. פיתוח ראייה אנרגטית H.S.P (High Sense Perception ).
מרפא בשיטת ההולותרפיה מתבסס על יכולת הראייה העל החושית כדי  לראות את האדם, לאבחן ולגלות מה מונע ממנו להיות בריא. בשיעורים אלו נלמד לראות את שדה האנרגיה האנושי. נלמד לראות את הגופים השונים: גוף חומר, גוף נפש, גוף אור ונשמה, ולזהות את ערוצי האנרגיה – המרידיאנים. לשם כך נתרגל שיטות להתמרת התדר האישי והגברתו, נרחיב את התודעה האישית, ונלמד לפתח ראייה רוחית.

ה. ריפוי בהילינג
בשיעורים נלמד את העקרונות הבסיסים של הריפוי באמצעות אנרגיה, נלמד על המבנה האנרגטי של גוף האדם, על החסימות שנוצרות בו ועל דרכי פתיחתן. נלמד ונתרגל את עקרונות שיטת הריפוי האנרגטי של ההולותרפיה, ונחווה את התדרים והגופים השונים. בשיעורים נלמד להגביר את הרגישות לשדות האנרגיה בתוכנו ואצל אחרים, ומתוך יכולת לפתוח מרחב אורי מתאים, נוכל להשלים חוסרים באנרגיה של המטופל, להשלים לשנות ולהתמיר מקומות של קושי, ולהוביל לתהליך של החלמה וריפוי.

ו. פילוסופיה רוחנית של ההולותרפיה
בשיעורים האלו נלמד גישה טיפולית הרואה את מימוש ייעוד הנשמה ורגש הלב כדבר מרכזי ומהותי בחיינו. הלב הוא המרכז שיודע להבחין בין טוב לרע, בין חושך לאור, ויכול להראות את הדרך הישרה והנכונה בתוך התוהו ובוהו של המציאות. נלמד טכניקה שמלמדת להתרחק מכל מה ששואב אותנו למטה, ומסיט מהדרך לחיים של מימוש עצמי. השיעור מלמד כלי טיפולי משמעותי –  את עקרונות התנועה הנכונים בדרך למימוש עצמי והחלמה.

ז. כלים טיפוליים
הכלי הטיפולי המרכזי של ההולותרפיה הוא ריפוי בדיבור וריפוי בהיליניג. במהלך שלשת שנות הלימוד נבנה את דמות המרפא, נלמד יחסי מטפל – מטופל, נלמד איך לטפל, ונקבל כלים נוספים כגון: טיפול בתזונה, בפרחי באך, בדמיון מודרך, ברייקי ועוד. תחומים אלו יקנו ללומדים הכשרות נוספות בתחומים השונים.

לסיכום

תוכנית הלימודים הינה ייחודית ומקצועית, היא מרחיבה את היכולות האישיים לקליטת המציאות ומלמדת ראיה על חושית. התוכנית מגדילה את ארגז הכלים של המטפלים בתחומים נוספים, וכל אחד יוכל להתפתח ולהרחיב את יכולותיו כמידתו.
מטפל בשיטת ההולותרפיה הינו אדם בעל תודעה רוחנית מפותחת, רואה רוחי, בעל יכולת לפתוח מרחב אורי של אהבה, הכלה ותמיכה. הולותרפיסט יודע לתת כלים לצמיחה אישית, ולחולל תהליך של ריפוי ושינוי רוחני. המטפל הינו אדם שאינו חושש מהחיים, ומוכן הוא עצמו לחיות בכל רובדי קיומו, ולקחת חלק אמיתי, פתוח, שמח ואקטיבי ביצירת חייו.

עלות הקורס

הנכם מוזמנים לקבוע פגישת ייעוץ – ולהירשם ליום הפתוח

אנו מאחלים לכולם בהצלחה!!