מסלול לימודי תעודה - פסיכותרפיה הוליסטית

פסיכותרפיה ההוליסטית  בשיטת ההולותרפיה משפרת ומרפאה את האדם מבחינה פיזית ונפשית, ותומכת בתהליכים של העצמה אישית רוחנית ונשמתית.  הלימודים הם עמוקים, שיטתיים ומקצועיים ופונים אליכם, אתם שאוהבים לחקור, להעמיק ולעזור לאנשים עם כלים חזקים ומוכחים לשינוי תודעתי, ושיפור בריאותי.

מסלול הלימודים הוא תלת שנתי, ובסיכומו תקבלו תעודה של פסיכותרפיסט הוליסטי.

*בנוסף בכל סוף שנה – תקבלו תעודה המעידה של שעות הלימוד שהשתתפתם בהם, ועל תחומי ההכשרה שקיבלתם, כך שאם לא תבחרו שלא לסיים 3 שנים מלאות, עדיין תקבלו תעודה על כל השלבים שאותם כבר למדתם.

מידע כללי:

א. דרישות קבלה ללימודי תעודה:

ב. פירוט מסגרת הלימודים

שנת הלימודים תפתח ב-23 באוקטובר  2022, ותסתיים ב-20 ביוני 2023.
הלימודים יתקיימו בימי א' משעה 8:30-16:30.
בסיום כל סמסטר יתקיים יום לימודים מרוכז לתרגול והטמעת החומר הנלמד, ההשתתפות בימים המרוכזים היא חובה.   משך הלימודים הוא שלש שנים ועוד שנת סטאג' שאותה ניתן לעשות במהלך שנה ג'.

ג. חובות המסלול

מסלול הלימודים הינו תלת שנתי, וכל שנה בונה שלב בתהליך של ההתפתחות, הלמידה, רכישת הכלים והעצמת היכולת אישית. השיעורים הינם לעיתים במתכונת של סדנא חווייתית, לכן הנוכחות בכל השיעורים היא חובה. במהלך הלימודים תדרשו להגיש תרגילים ועבודות. במקצועות העיוניים יהיו מבחנים, במקצועות הראייה והטיפול יהיו מבדקים מעשיים.
התלמידים שיעמדו בהצלחה בכל המשימות, ויסיימו שלש שנות לימוד, ושנת סטאג' יוסמכו לשיטה, ויקבלו תעודת מטפל מוסמך לפסיכותרפיה הוליסטית בשיטת ההולותרפיה.

ד. פירוט תוכנית הלימודים

התוכנית בונה תהליך של התפתחות אישית משמעותית, ומקנה ידע מקצועי מעמיק ונרחב. כל תחום ילמד בשלבים ולעומק במשך שלש שנים, ובאופן רוחבי, מתוך הקשר לתחומים האחרים. תחומי הלימוד העיקריים הם:
א. אנטומיה פיזיולוגיה ופתולוגיה בראייה הוליסטית ובגישת ההולותרפיה.
בשיעורים האלו נשלב ידע של הרפואה המערבית עם הראייה ההוליסטית ובגישת ההולתרפיה. נלמד על המערכות השונות של הגוף הנפש והנשמה, בשלשה תחומים:  אנטומיה – מבנה הגוף ומערכותיו מבנה הנפש ומערכותיה, ההקשרים ביניהם והשפעת הנשמה עליהם. פיזיולוגיה – תפקוד מערכות הגוף הנפש והנשמה במצב בריא. פתולוגיה – סוגי פתולוגיות/מחלות, ותפקוד הגוף הנפש והנשמה במצבים של חולי.

ב. פסיכולוגיה ופסיכותרפיה
ההולתרפיה היא סוג של פסיכותרפיה, בשיעורים האלו נלמד את הרקע ההיסטורי של הפסיכולוגיה, ואת התחומים השונים והבולטים בה. נלמד את העקרונות של הפסיכולוגיה ההתפתחותית, החברתית, הקוגנטיבית והקלינית. בתחום הטיפולי נלמד מהי פסיכותרפיה, ומהי פסיכותרפיה דינמית. נכיר סוגים שונים של טיפול: טיפול התנהגותי, טיפול קוגניטיבי, טיפול בגישה האקזיסטנציאלית, טיפול בגישה ההומניסטית ועוד. נלמד על הפרעות נפוצות, הפרעות אישיות, הפרעות מצב רוח, וננתח מקרים תוך בדיקת היישום הטיפולי של  הגישות השונות.

ג. תורת הנפש של ההולותרפיה
בשיעורים האלו נלמד מודל חדש לתורת נפש, ונתנסה בכלים ייחודים ליצירת תהליך של ריפוי. נתייחס לאדם כמי שחי בארבעה גופים אנרגטיים ובשבעה מימדי קיום. נקבל כלים לטיפול בדיבור, ונלמד לשנות בשיחה את האנרגיה והתודעה שמחזיקה את המחלה הפיזית או הנפשית. נלמד לפתוח מרחב של הכלה ואהבה, להכניס אנרגיית ריפוי למקומות הפגועים, ומתוך כך לייצר שינוי, שיוביל להחלמה וריפוי.

ד. פיתוח ראייה אנרגטית H.S.P (High Sense Perception ).
מרפא בשיטת ההולותרפיה מתבסס על יכולת הראייה העל החושית כדי  לראות את האדם, לאבחן ולגלות מה מונע ממנו להיות בריא. בשיעורים אלו נלמד לראות את שדה האנרגיה האנושי. נלמד לראות את הגופים השונים: גוף חומר, גוף נפש, גוף אור ונשמה, ולזהות את ערוצי האנרגיה – המרידיאנים. לשם כך נתרגל שיטות להתמרת התדר האישי והגברתו, נרחיב את התודעה האישית, ונלמד לפתח ראייה רוחית.

ה. ריפוי בהילינג
בשיעורים נלמד את העקרונות הבסיסים של הריפוי באמצעות אנרגיה, נלמד על המבנה האנרגטי של גוף האדם, על החסימות שנוצרות בו ועל דרכי פתיחתן. נלמד ונתרגל את עקרונות שיטת הריפוי האנרגטי של ההולותרפיה, ונחווה את התדרים והגופים השונים. בשיעורים נלמד להגביר את הרגישות לשדות האנרגיה בתוכנו ואצל אחרים, ומתוך יכולת לפתוח מרחב אורי מתאים, נוכל להשלים חוסרים באנרגיה של המטופל, להשלים לשנות ולהתמיר מקומות של קושי, ולהוביל לתהליך של החלמה וריפוי.

ו. פילוסופיה רוחנית של ההולותרפיה
בשיעורים האלו נלמד גישה טיפולית הרואה את מימוש ייעוד הנשמה ורגש הלב כדבר מרכזי ומהותי בחיינו. הלב הוא המרכז שיודע להבחין בין טוב לרע, בין חושך לאור, ויכול להראות את הדרך הישרה והנכונה בתוך התוהו ובוהו של המציאות. נלמד טכניקה שמלמדת להתרחק מכל מה ששואב אותנו למטה, ומסיט מהדרך לחיים של מימוש עצמי. השיעור מלמד כלי טיפולי משמעותי –  את עקרונות התנועה הנכונים בדרך למימוש עצמי והחלמה.

ז. כלים טיפוליים
הכלי הטיפולי המרכזי של ההולותרפיה הוא ריפוי בדיבור וריפוי בהיליניג. במהלך שלשת שנות הלימוד נבנה את דמות המרפא, נלמד יחסי מטפל – מטופל, נלמד איך לטפל, ונקבל כלים נוספים כגון: טיפול בתזונה, בפרחי באך, בדמיון מודרך, ברייקי ועוד. תחומים אלו יקנו ללומדים הכשרות נוספות בתחומים השונים.

לסיכום

תוכנית הלימודים הינה ייחודית ומקצועית, היא מרחיבה את היכולות האישיים לקליטת המציאות ומלמדת ראיה על חושית. התוכנית מייצרת תהליך שבסיכומו התלמיד מוסמך לרפא בשיטת ההולותרפיה, וכל אחד יוכל להתפתח ולהרחיב את יכולותיו כמידתו.
מטפל בפסיכותרפיה הוליסטית בשיטת ההולותרפיה הינו אדם בעל תודעה רוחנית מפותחת, רואה רוחי, בעל יכולת לפתוח מרחב אורי של אהבה, הכלה ותמיכה. הולותרפיסט יודע לתת כלים לצמיחה אישית, ולחולל תהליך של ריפוי ושינוי רוחני. המטפל הינו אדם שאינו חושש מהחיים, ומוכן הוא עצמו לחיות בכל רובדי קיומו, ולקחת חלק אמיתי, פתוח, שמח ואקטיבי ביצירת חייו.

אנו מאחלים לכולם בהצלחה!!